TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ
YÖNETİM DANIŞMANLIĞI VE EĞİTİM
HİZMETLERİ
TEKNOLOJİ TABANLI
GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ GELİŞTİRME
MENTORLÜĞÜ
PROFESYONEL
YAZILIM
GELİŞTİRME
SANAYİDE
DİJİTAL DÖNÜŞÜM
TEKNOLOJİ TRANSFER
OFİSLERİ & TEKNOPARKLAR İÇİN
İŞ GELİŞTİRME
YATIRIMCI
BULMA & DEVLET
DESTEKLERİ
YAZILIM-BİLİŞİM
SEKTÖRÜNDE SATIŞ PAZARLAMA
& İŞ GELİŞTİRME
KURUM İÇİ
MENTORLUK &
İÇ GİRİŞİMCİLİK
KEY OF CHANGE

NE DEDİLER?

 • Rifat Ersin Yilmaz

  Rifat Ersin Yilmaz

  ZNY Unicus Group şirketinde Kurucu Yönetici (Manager)

   
  Sayın Ozanlar, artık dünyadaki ticaret, üretim odaklı yapılanma döneminden, satış odaklı yapılanma dönemine doğru geçiş yaptı.Bu sayede yetenekli satış kadrolarının önemi artıyor. Fakat piyasalar yeni döneme evrilirken, üretim olanaklarının globalleşmesi, küresel eğilim ve rekabet koşulları göz önüne alındığında,sizin gibi fikir babalarına ihtiyaç var benim size tavsiyeden çok, çalışmalarınızı takip ettiğim kadarı ile, sizde parlak fikirlerin olduğunu görüyorum.,artık iyi satışcı olmak da işe yaramıyor. Evet satmak her şeydir. Peki ya sonrası?Diyebilenlerdensiniz...tavsiye ye ne hacet.... Sevgiler
 • İbrahim Cevher KABADAYI

  İbrahim Cevher KABADAYI

  Glocal Dreamer

  15 Şubat 2018 tarihinde, İbrahim Cevher KABADAYI, Murat O. adlı kişinin mentoruydu

   
  2017 yılı başlarında eğitimlerine katılma fırsatı bulmuştum. Sonrasında Başakşehir Living-Lab ekosistemine dahil olduğum zaman derinlemesine bilgilerinden ve tecrübelerinden yararlandım. Gördüğüm en önemli özelliği olarak "Bilmekten öte onu aktarabilmek" diyebilirim. Girişimlerin ve girişimcilerin hatalarını ve bu hatalara yönelik önleme çalışmalarını takdir ediyorum. Kısaca bu deneyimler ve pazar bilgisi ile Türk Girişim Ekosistemine yeni ve güçlü girişimler katacağına güvenim tam. Başarılar, Cevher.
 • Faruk INALTEKIN

  Faruk INALTEKIN

  General Manager - Bilkent CYBERPARK

  11 Ağustos 2017 tarihinde, Faruk INALTEKIN, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat is always highly motivated on what he is doing. He is a trustable and hardworking partner who earns higher recommendation.
 • Ozgul Gurbuz

  Ozgul Gurbuz

  Character designer,modeler,filmmaker, co-founder of CreatiXR

  7 Haziran 2017 tarihinde, Ozgul Gurbuz, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat Özanlar, he is an amazing business mentor and he helped us a lot about clarification how we can improve our business plan and reach the great opportunities by this way. Before we talk to him we had an exciting business idea but it seems too big and complicated to achive. We need to pitch a presentation to İTÜ Çekirdek Jury but we were lost a little bit. He remark about what is important and what should we do by priority basicly. He has a great vision, practical methodology and clear thinking skills and that mindset what we need to have for finding solutions. After we attended his business planning seminer, we made revisions to improve our presentation by considering his reccomadations than we have been selected İTÜ Çekirdek. We are very grateful to him for his contribution to us and our project. Thank you so much Murat Özanlar ! Özgül Gürbüz
 • Burakcan Karaman

  Burakcan Karaman

  InnoPark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde Girişimcilik Merkezi Uzmanı

  19 Nisan 2017 tarihinde, Burakcan Karaman, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Daha önce aynı konu başlıklarına sahip eğitimlerdeki bilgimi "tek günde" ikiye katlayan bir değer
 • Ceren ALAKUŞ ERDOĞAN

  Ceren ALAKUŞ ERDOĞAN

  Harita Mühendisi

  31 Ocak 2017 tarihinde, Murat O., Ceren ALAKUŞ ERDOĞAN adlı kişi ile aynı grupta çalıştı

   
  Murat Bey ile Erciyes TTO'da çalıştığım zaman tanışmıştık. Kendisi Bireysel Genç Girişimcilik Programında juri üyeliği yapmış, Sera Kuluçka Merkezi'nde girişimci adaylarına faydalı eğitimler vermiş ve onlara mentorluk yapmıştır. Kendisinin bilgilerinden girişimci adaylarımız fazlasıyla yararlanmıştır. Emekleriniz için teşekkür ederim.
 • Murat Tasdelen

  Murat Tasdelen

  S.M.MALİ MÜŞAVİR - KEYNES MUHASEBE VE MALİ MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

  27 Ocak 2017 tarihinde, Murat Tasdelen, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Merhaba Murat Ozanlar, Eğitimleriniz bizim için çok değerli ve katkı sağlayıcı oldu.Emeğinize yüreğinize sağlık. Teşekkürler, Murat Tasdelen http://www.linkedin.com/recs/receivedA
 • Kerem ATAM

  Kerem ATAM

  Software Engineer at Huawei Technologies

  24 Ocak 2017 tarihinde, Kerem ATAM, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  I have been following Mr. Ozanlar's trainings since almost one year and having professional mentoring consultant from him since one month. His efforts on our projects help us to plan our strategies more effectively and make us save so much time which is so important for newly established startups. Further more he does not only position himself as an adviser but he does his best to provide key connections to his clients in case of needs. I have attended so many entrepreneur trainings so far and i can easily tell that the value he adds to us is beyond so many of them.
 • Merve Koşar

  Merve Koşar

  Trans.eu System şirketinde Müşteri Hizmetleri Uzmanı

  22 Ocak 2017 tarihinde, Merve Koşar, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Veribilim Yazılım şirketi bünyesinde çalıştığım süre içerisinde '' Key Of Change '' eğitimi ile tanıdığım Murat Özanlar ,iş hayatıma ve süreçlerime pek çok farklı konuda destek olmuştur. Yoğun bilgi birikimini tüm samimiyet ve içtenliğiyle aktaran biri olarak hem eğitimimizin dinamik ve eğlenceli geçmesini, hem de Müşteri İlişkileri Yönetimi, Saha Satış Yönetimi, satış ve pazarlama alanları vb. gibi tüm süreçlere daha profesyonel yaklaşımlar kazanmamı sağlamıştır. Kendisiyle çalışılmasını ve deneyimlerinden mutlaka yararlanılmasını tavsiye ederim.
 • Rezzan Kurt

  Rezzan Kurt

  Gaziantep Sanayi Odası/Gaziantep Chamber of Industry şirketinde TİCARET VE DIŞ İLİŞKİLER DAİRESİ

  18 Ekim 2016 tarihinde, Rezzan Kurt, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Ozanlar ile üniversite hayatımın ilk haftalarında tanıştım ve kariyerimde fitili ateşleyen inanç,motivasyon ve farkındalığımı sağlayan kişilerden biri oldu.Bugün başardığım her şeyin temelinde kendisinden bir parça vardır.
 • Metehan Meral

  Metehan Meral

  Application Development and Support Department Manager at ABAS Software Partner in Turkey

  14 Ekim 2016 tarihinde, Metehan Meral, Murat O. adlı kişinin doğrudan yöneticisiydi

   
  Başarılarınıza yenilerini eklemeniz dileğiyle...
 • Mustafa Taha BAYRI

  Mustafa Taha BAYRI

  Technical Sales Specialist at Ofisim.com

  22 Eylül 2016 tarihinde, Mustafa Taha BAYRI, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Veribilim Şirketi bünyesinde çalıştığım süre zarfında, Key of Change eğitim programı sayesinde tanıştığım Murat Ozanlar sayesinde satış, pazarlama, müşteri ilişkileri ve saha üzerinde birçok hususta süreçleri daha iyi anlamamı, daha profesyonel yaklaşımlar kazanmamı ve hepsinden önce kişisel gelişimime katkılarından dolayı kendisine borçlu sayılırım. Sempatik ve samimi tavrının yanı sıra, bir dost meclisinde konuşuyormuş edasıyla mesleki bilgilerini ve deneyimlerini size aktaracak bir kişi. Bir yerde denk gelirseniz ayak üstü bir sohbette bile size birçok şey kazandırabilecek biri. İmkan dahilinde deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanılmasını şiddetle tavsiye ediyorum.
 • Harun Karakoç

  Harun Karakoç

  TTO Expert - Erciyes Teknopark

  21 Eylül 2016 tarihinde, Murat O., Harun Karakoç adlı kişi ile aynı grupta çalıştı

   
  Murat Bey ile Erciyes Teknopark bünyesinde hizmet vermekte olduğumuz BİGG Erciyes ve Sera Kuluçka Merkezi eğitimlerinde birlikte çalışmaktayız. Ülkemizde gelişmekte olan girişimcilik kültürünü iyi analiz ettiğine ve daha sağlıklı bir şekilde geliştirilebilmesi için çok iyi çözümleri olduğuna inanmaktayım. Ayrıca özellikle pazarlama konusunda kendisi ile bir şekilde network kuran/kuracak startupların çok şanslı olduklarına inanıyorum. Hem piyasaya olan hakimliği hem de fikre özel çözümleri kendisini özel kılmaktadır. Kendisinin tecrübelerinden hem şahsım adına hem de Sera Kuluçka Merkezi adına umarım daha fazla faydalanabiliriz. Emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.
 • M. Sirin Aydin

  M. Sirin Aydin

  Business Intelligence Consultant at BI Technology Qlik Master Reseller

  20 Eylül 2016 tarihinde, M. Sirin Aydin, Murat O. adlı kişinin mentoruydu

   
  Murat Ozanları Sakarya Üniversitesinde vermiş olduğu seminerle tanıma fırsatı buldum, yazılım sektöründe ki derin tecrübesiyle iş arayış sürecimde hangi tür firmaları tercih etmem gerektiğini, hangi niteliklere sahip olmam gerektiğini, başarılı olmak için nelere ağırlık vermem gerektiği gibi son derece önemli konularda önümü görmemi sağladı. Kendisine minnettarım başarılarının devamını diliyorum.
 • Mehmet Yağcıoğlu

  Mehmet Yağcıoğlu

  Melek Yatırımcılık ve Girişimcilik Birimi Sorumlusu, TTO Uzmanı, Erciyes Teknopark A.Ş.

  25 Ağustos 2016 tarihinde, Mehmet Yağcıoğlu ve Murat O. bilikte öğrenciydi

   
  Murat bey, Teknoloji odakli erken asama sirketlerinin en buyuk sorunu olan satis konusuna odaklanmis en basarili kisilerden biridir. Google egitmenlerinden biri asla degildir. Bizlere her zaman Nasil yapiliri anlatmistir. Kendisiyle calisan girisimci ve startuplar gercekten cok sanslilar. Kulucka merkezlerinde yaptigi mentorluk ile girisimcilik ekosisteminin saglikli gelismesine katki saglamaktadir.
 • Fatih AL

  Fatih AL

  Technology | Innovation | R&D | Grants

  25 Ağustos 2016 tarihinde, Fatih AL, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat ile ilişkimizi arkadaşlık ve dostluktan öte frekansı tam tutan iki kişi olarak tanımlayabilirim. Allahtan şu zamana kadar rezonans olmadık :) Tanıdığım mentorlardan girişimcinin dilinden, ruhundan ve iş yapış biçiminden bu kadar anlayan, tavsiye ettiğim girişimciler ile birlikte yatırımcı toplantısına kadar giden nadir insanlardan birisidir. Çalışmalarının hepsinin ortasına önce insanı koyan ve teknolojiyi çok yakından takip eden güzel insan Murat Ozanlar :)
 • İlkay Öztürk

  İlkay Öztürk

  CEO, Infinity Teknoloji

  21 Nisan 2016 tarihinde, İlkay Öztürk, Murat O. adlı kişinin doğrudan yöneticisiydi

   
  Sevgili Murat ile yaklaşık 2 yıldan beri birlikte çalışıyoruz. Şirketimizin yeniden yapılanmasında bize sunmuş olduğu danışmanlık sayesinde www.infinitycloudlms.com ürünümüzü mükemmel hale getirdik ve pazara sunduk. Şu anda yaklaşık 300 büyük kurumsal müşteri ve 1 milyon kullanıcıya hizmet veren ürünümüzde Murat'ın emeği büyüktür. Kendisine çok teşekkür ediyor, iş yaşamında başarılarının devamını diliyorum. Sevgilerimle.
 • İsmail Babacan

  İsmail Babacan

  Genel Müdür Yardımcısı -Satış&Pazarlama

  7 Aralık 2015 tarihinde, İsmail Babacan, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Ozanlar, yazılım üreten firmalar için “yazılımı nasıl satalım” sorununa çözüm üretirken bir taraftan da hizmet alan kurumlar için “doğru yazılımı nasıl seçelim” sorununa rehberlik ediyor ki bu rehberliğin özellikle KOBİ’ler için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan yazılım/teknoloji dünyasının köprü danışmanlarından biri. Start-Up/Girişim Evreninde kuluçka merkezleri ve teknokentlerle yaptığı çalışmalar ise çok yönlü danışmanlığının bir yansıması. “Yazılım satıyorum ama mevcut kadromu yetkinleştirmek istiyorum”, “bütün yazılım firmaları ile görüştük ama hangisi bizim için doğru tercih karar vermekte zorlanıyorum”, “yazılım hizmet sözleşmesine hangi maddeleri koyarsak bizi korur”, “hangi yazılım kurumumuzun 10-15 yıllık vizyonu ile örtüşüyor”, “yazılıma karar verecek teknik donanımda personelim yok ama benim için doğru yazılımı almak istiyorum”, “Start-Up olarak iş modelimi revize etmeli miyim”, “etkinlik düzenliyorum ama hep aynı konuşmacılardan sıkıldım, farklı bir konuşmacı yok mu” gibi arayışlarınız varsa Murat Ozanlar’ile bir kahve içmenizi öneririm.
 • Tamer Karatekin

  Tamer Karatekin

  Consultant & Entrepreneur & Product Manager | EdTech | HealthTech | AI | Machine & Deep Learning | Pytorch | R | AWS

  17 Kasım 2015 tarihinde, Tamer Karatekin ve Murat O. bilikte öğrenciydi

   
  Murat bey'le İTÜ Tübitak BiGG kapsamındaki seminerinde tanıştık. Seminer tıklım tıklım doluydu. Yazılım satışı odaklı kendi güncel iş tecrübelerini paylaşan, çok ilham verici, satış stratejilerinde doğuyla batıyı sentezlemiş birini dinlemek bana kendi eğitim yazılımı start-upımda çok faydalı oldu. Şu anda ürünüm dünyanın en prestijli satranç akademilerinden biri olan UK Chess Academy'de kullanılıyorsa ve global çapta önü çok açıksa, bu başarıda Murat bey'in yazılım satışı hikayelerinden aldığım ilhamın önemi yadsınamaz. Devamında yine kendisinden İTÜ Çekirdek kapsamında mentorluk aldım. Murat bey'in danışmanlığını ve profesyonel hizmetlerini yazılım sektöründe satış grafiğini arttırmak isteyen her start-upa ve işletmeye öneriyorum.
 • Barış Karacaoğlu

  Barış Karacaoğlu

  Maxwell Innovations Havacılık Ltd şirketinde İş Geliştirme pozisyonunda

  18 Haziran 2015 tarihinde, Murat O., Barış Karacaoğlu adlı kişiden kıdemliydi fakat doğrudan yöneticisi değildi

   
  Murat Bey’le İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Çekirdek girişimcilik ekosistemi dahilinde tanıştım. Yaptığımız mentorluk görüşmesinde piyasaya ve pazarlamaya dair toz pembe yaklaşımlardan uzak, gerçekçi düşüncelere sahip, hem yatırımcı hem de müşteri bakış açısından sektörü anlamamda oldukça yararlı oldu. Samimi ve gerçekçi yaklaşımları iletişim kurmamız açısından avantaj yaratan bir özelliği olduğunu düşünüyorum. Yeni bir girişimcinin sahip olması gereken gerçekçi yaklaşımı telkin etmesi ise gelecek planlarınız için önemli bir avantaj sağlıyor. Danışmanlığı için bir kez daha teşekkür ederim.
 • Zafer BOLAT

  Zafer BOLAT

  Founding Partner - Managing Director at B&B Bilişim

  19 Kasım 2014 tarihinde, Murat O., Zafer BOLAT adlı kişi ile aynı grupta çalıştı

   
  Eğitimleri tempolu, keyifli en önemlisi çok yararlı olan bir eğitmen. Danışmanlık ve eğitim hizmetleri alınırken, sektörde deneyim sahibi birinden almanın faydaları tartışılmaz. Farklı başlıklardaki çalışmalarda birlikte hareket edeceğimizi umuyoruz.
 • Umut YALÇIN

  Umut YALÇIN

  Founder-Bakiyem.com

  17 Kasım 2014 tarihinde, Umut YALÇIN ve Murat O. bilikte öğrenciydi

   
  Murat Bey ile Erciyes TTO da vermiş olduğu ücretsiz bir seminerde tanıştık. Sahada bugüne kadar yaşamış olduğu tecrübeleri karşı tarafa o kadar akıcı aktarıyordu ki sahanın tozunu yutmuş olduğu çok belliydi. Bu nedenle ERCİYES TTO Olarak kedisinden Yazılım Sektöründe Satış adı altında bir eğitim daha aldık ve bütün personelimizi bu eğitime dahil ettik. Şu an yazılımcı arkadaşlara baktığımda satışın ne demek olduğunu anlamış ve satışın zevkini tatmaya hazır gözlerle bakıyorlar:) Murat OZANLAR iyiki varsın, teşekkürler.
 • Aslı Öztürk

  Aslı Öztürk

  Backend Software Engineer at adesso Turkey

  29 Ağustos 2014 tarihinde, Aslı Öztürk, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Bey ile Global Cleantech Innovation Program (GCIP) - Türkiye sayesinde tanışma fırsatım oldu. Kendisinin bu program kapsamında düzenlemiş olduğu eğitim seminerine katılarak hem girişimci hem de yatırımcının gözünden bakabilme şansına sahip oldum. Bir girişimcinin mutlaka bilmesi ve dikkat etmesi gereken konularla ilgili Murat Bey'in tavsiyelerini dinlemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bir yerde Murat Özanlar'ın düzenlediği bir eğitim görürseniz, ikinci kez düşünmeden, katılmanızı içtenlikle tavsiye ederim.
 • Halil Pehlivan

  Halil Pehlivan

  System Administrator - İstanbul İl Ambulans Servisi Başhekimliği 112 Komuta Kontrol Merkezi

  23 Temmuz 2014 tarihinde, Halil Pehlivan, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Başarının tesadüf olmadığına inanıyorsanız doğru yerdesiniz. Bir ürününüz var ve nasıl satılacağını bilmiyorsunuz. Şirketinizin büyüme ivmesi neden yavaş.Murat Ozanlar'la tanıştıktan sonra bu soruların cevabını bilimsel dayanaklarıyla bulacaksınız.Yaptığı Yazılım Dünyasında İnovatif Satış Stratejileri isimli sunumundan sonra neyi nasıl yapmam gerektiğini anladım. En iyilerden olmak istiyorsanız ve başarmak istiyorsanız Key Of Change' den bir randevu alın.
 • Muhammet Sebul Beratoğlu

  Muhammet Sebul Beratoğlu

  Co Founder at Divit

  18 Temmuz 2014 tarihinde, Muhammet Sebul Beratoğlu, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Ozanlar yazılım sektörünü bir araya getirme, pazarlama, satış ve istihdam gibi sektörün en önemli sıkıntılarına çözüm bulma misyonuyla sektördeki büyük bir boşluğu doldurmuştur. Özellikle kurucularını mühendislerin oluşturduğu bir firmanın yaşayacağı en büyük paradigma değişikliği Murat Bey'in verdiği bir seminere katılmak olacaktır. Bir yıl arayla aynı seminerine zevkle ikinci kez katıldık ve kendisini ne kadar hızlı yenilediğini fark ettik. Murat bey ile yarım saatlik bir sohbet dahi önünüze yepyeni ufuklar açabilir.
 • Ilyas Osmanogullarí

  Ilyas Osmanogullarí

  Managing Partner at Developtica

  18 Temmuz 2014 tarihinde, Murat O., Ilyas Osmanogullarí adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat bey, konuşmaya başladıktan kısa bir süre sonra, anlattığı konuya ne kadar hakim olduğunu, tecrübesini aynı zamanda pratiktede çok başarılı bir şekilde yansıttığını görebilirisiniz. Sadece bununla kalmayıp bu bilgi, beceri ve deneyimi birbirinden farklı örneklerle ve anlatım biçimleri ile sıkılmadan, işini severek zevkle yapan ve bu sektörde denk gelebileceğiniz ender insanlardan. Olurda fırsatını bulursanız konuşması ve bilgi aktarması için hiçbir fırsatı kaçırmayın...
 • Cem YESIL

  Cem YESIL

  Certified Salesforce Administrator & Project Management

  17 Temmuz 2014 tarihinde, Cem YESIL, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  İTÜ Çekirdek bünyesindeki Mini MBA programı çerçevesinde, Murat Bey'in satış ve pazarlama eğitimini alma fırsatı yakaladım. Gerçekten dinlediğim ve vakit ayırdığım çok faydalı ve ileriye ışık tutucu bir sunumdu. Murat Bey çalışmakta olduğu satış ve pazarlama alanına gerçekten değer veren ve bunun için her gün yeni bir şeyler katmayı çabalayan ender deneyimli insanlardan birisidir. Satış ve pazarlama alanında birlikte çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim.
 • Adem Cakmakci

  Adem Cakmakci

  MBA, PMP, CSM, ISQTB

  16 Temmuz 2014 tarihinde, Adem Cakmakci, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Bey, iş bağlantıları sayesinde girişimime müthiş bir destek sağlamıştır. Start up'lara anlatacak çok şeyi olduğunu düşünüyorum. Türkiye'deki tüm girişimcilerin mutlaka Murat Bey'den öğreneceği bir şey vardır diye düşünüyorum.
 • Berkan Dincay

  Berkan Dincay

  Electronic R&D Project Manager & Product Desing

  12 Temmuz 2014 tarihinde, Berkan Dincay, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat beyin size verceği anahtarlar ile artık her türlü kapıyı rahatça açabilirsiniz. Fazla düşünmeyin direk gidin İyi dinleyin, not alın!
 • Erkin Çam

  Erkin Çam

  Freelance Translator & Entrepreneur

  5 Haziran 2014 tarihinde, Erkin Çam, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat Bey'in hizmetlerinden GEMİM projesi çerçevesinde yararlandık. Karşısındaki kitleyi veya kişiyi çok iyi tanıyarak "doz" ayarlaması yapmak konusunda çok başarılı, böylece eğitimlerinden her seviyedeki insan faydalanabiliyor. Konusunda bilgili, çözüm odaklı ve esnek bir danışmanlık veriyor ve en önemlisi bilgilerini paylaşmakta çok cömert. Adım adım ilerleyerek, sürekli çıtayı yükselterek sürekli bir motivasyon kaynağı ve sağlam bir destek oluyor girişimcilere. Kendisiyle çalışmayı düşünen herkese gerçekten tavsiye ederim.
 • şefik doğan

  şefik doğan

  3T METALURJİ MAKİNE KİMYA ENERJİ SAN ve TİC A.Ş. Yön. Kur. Baş.

  24 Mayıs 2014 tarihinde, şefik doğan, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat bey'i Yasad-GEMIM danışmanı olarak tanıdım. Pazarlama alanında yenilikçi fikirlerin hayat bulması için gerekli davranış proseslerini ve müşteri nezninde itibara dayalı stratejiyi, şirkete, ürüne ve konjönktüre uygun detay operasyonları sağlıklı ve sağlam gözlemleyen, rotayı, olası tehlikelerle en az seviyede karşılaşılan bir yörüngeye oturmak yönünde, neredeyse nokta atışı çözümler sunabilen bir maestro. Bizim projemizin pazarlama serüveninin algoritmasını çok iyi hazırladı. teşekkür ederim.
 • Özgür Tırpan

  Özgür Tırpan

  BMC Power şirketinde Quality and Configuration Manager

  5 Mayıs 2014 tarihinde, Özgür Tırpan, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Ozanlar öncelikle daha iyisini yapabileceğimize inanan bayrak insanlardan biridir. Yazılım sektörü dinamiklerini bir pencereden değil bütünsel olarak değerlendirebilmekte ve iş bağlantılarına maksimum faydayı verebilmektedir.
 • Ertan YILMAZ

  Ertan YILMAZ

  YALIN Software

  25 Nisan 2014 tarihinde, Ertan YILMAZ, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Kurumsal Yazılımları Pazarlamak için Nadiren bulunan düşünü fikir ve aksiyon adamı.
 • Mahir Sağlamöz

  Mahir Sağlamöz

  Founder & ​Chief Technology Officer at Copilot

  25 Nisan 2014 tarihinde, Mahir Sağlamöz, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Bey' in yazılım pazarlama ile ilgili çalışma ve makalelerini yakından takip ediyorum. Ben bir yazılım şirketi yöneticisi olarak, çalışmaları çok kıymetli buluyorum ve hedefe yönelik çalışmalar olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim.
 • Sedat Yazici

  Sedat Yazici

  Founder And CEO at YSM SOFTWARE, at PİR SOFTWARE, at KOBIPIRIN : B2B KOBI - KOBI LOBI, at PIR TECHNOLOGY

  24 Nisan 2014 tarihinde, Sedat Yazici, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat bey, konusuna hakim, disiplinli çalışan, YSMsoftware ekibi gibi işine çok sadık ve sürekli geliştirmek isteyen ve bunu da müşterilerine en iyi şekilde yansıtmaya çalışan bir danışman. Murat beyin şahsında K.O.C. firmasına teşekkür eder, kendisiyle çalışılmasını tavsiye ederim.
 • Salman YÜKSEL

  Salman YÜKSEL

  IAS - Industrial Application Software Türkiye şirketinde Regional Sales Manager

  21 Ekim 2013 tarihinde, Salman YÜKSEL, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  K.O.C. Paylaştıkça büyüyen bilginin en güzel örneklerinden... Kurumsal gelişim sürecinin yapı taşlarından olan Bilişim Sektörünün Türkiye'deki konumu göz önünde bulundurulduğunda; bütün sektörlerde olduğu gibi en önemli adım “Farkındalık”. Bir tarafta bizler; kurumların gelişimine katkı sağlayan ve yüksek verimlilik sunan çözümler geliştirirken, kurumların da bu katma değere, hak ettiği ilgiyi göstermesi anlamında, bu farkındalığı oluşturacak bir hayli özverili ve pozitif bir çaba kaçınılmaz… Bu anlamda, sektör tecrübelerini tecrübe edinen, özverili ve pozitif çabası ile inisiyatif alan Murat Özanlar'ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.
 • Eda KARACA

  Eda KARACA

  General Manager

  18 Eylül 2013 tarihinde, Eda KARACA, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  'Key of Change kurumsal yazılım üreticilerinin dertlerine çareler üretmekte olan bir projedir. Öncelikle insana verdiği değer ve karşılık beklemeksizin yardımseverliği yanında bir yazılım firmasının nasıl yönetileceğini konusunda uzmanlaşmış biridir Murat Özanlar. İster yazılım üreticisi olun, ister yazılım arayan müşteri, isterseniz bir girişimci olun yada iş arayan biri, bu sektörde danışabileceğiniz en doğru insanlardan biridir Murat Bey. Sektördeki büyük bir boşluğu dolduran bu projeyi tanımanızı tavsiye ediyorum.'
 • Harun Doyuran

  Harun Doyuran

  Managing Director at Click Carrot

  18 Eylül 2013 tarihinde, Harun Doyuran, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat, içindeki pozitif enerjisini karşısındakine aynen aktarabilen ender insanlardan biridir. Sadece iş hayatında değil, özel hayatında da herşeye çözüm odaklı bakarak ve pozitif yaklaşarak her koşulda karşısındaki insanı memnun etmesini çok iyi bilmektedir. K.O.C.'yi kuruluş aşamasındayken bana ilk anlattığında, ve "Çılgın bir işe kalkışıyorum" dediğinde, etrafına yaydığı pozitif enerjiyle zaten bu işi başaracağından emindim. Ve başardı...Çok güzel bir iş alanı yaratarak yazılım firmalarının da başarılı olmasına katkı sağladı. Murat'ın K.O.C ile başarması ve başardıkları ile diğer firmalara da tecrubelerini aktarıp yol göstermesi,yazılım sektörüne çok büyük bir katkı sağlamaktadır. Sektörün gelişmesi için çok önemlidir. Eminim çok kısa bir sürede, K.O.C. ile yazılım sektörü daha da gelişmeye devam edecektir. Eğer siz hala Murat ve K.O.C. ile tanışmadıysanız, emin olun çok şey kaçırıyorsunuz... Başarılarının artarak devam etmesi dileği ile... Harun DOYURAN - erphaber.com
 • Mehmet Ulutuğ

  Mehmet Ulutuğ

  Genel Müdür - Tek Sistem Yazılım Ltd. Şti.

  17 Eylül 2013 tarihinde, Mehmet Ulutuğ, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Tecrübeniz ile sağladığınız katkılar ve özverili çalışmalarınız için teşekkür ederim.
 • Muzaffer Murat Ulutuğ

  Muzaffer Murat Ulutuğ

  Vardiya Amiri

  17 Eylül 2013 tarihinde, Muzaffer Murat Ulutuğ, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Pozitif enerjisi, iş tecrübesi ile doğru yönlendirmeleri ile sonuç alınmasını sağlayan etkin bir danışman. Kendisini tanıma fırsatı bulmaktan dolayı mutluyum.
 • Halil Uzun

  Halil Uzun

  Prestij Yazılım ve Bilgi Sistemleri A.Ş. şirketinde Yön. Kurulu Bşk. pozisyonunda

  16 Eylül 2013 tarihinde, Halil Uzun, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Türkiye’de yerli yazılım geliştirme henüz hak ettiği değeri kazanmış durumda değil. Halen yazılım standartları oluşturulabilmesi için akreditasyon kurumları hayata geçirilememiştir. Haliyle yazılım tarafında üretilen projelerde başarı oranı ve verimlilik düşük kalmıştır. Bu da yerli yazılım ve firmalara karşı güvensizlik ortamı doğurmuştur. Bu güvensizlik ortamında Murat Beyin bu konuda bilgi ve tecrübe paylaşımını çok yerinde buluyorum. Dünya bilişim ve yazılım pazarı “Mobil Çağ” üzerinde şekillenirken, Türkiye’de ticari manada ses getirecek mobil uygulamalar ve büyük projelere imza atacak firma sayısı elle sayılacak kadar azdır. Türkiye’de, yazılım sektörü çok genç ve dinamik bir yapıya sahip. 2023 hedefleri için Türkiye’nin teknoloji, özellikle yazılım noktasında da ilerlemesi gerekiyor. Yine bu konuda sosyal medya üzerinden yönlendirici ve bilgilendirici yazılarından dolayı Murat Ozanlar'ı takdir ediyorum.
 • Mevlut Safi

  Mevlut Safi

  OpenSpoken.biz | Global Strateji

  16 Eylül 2013 tarihinde, Mevlut Safi, Murat O. adlı kişinin doğrudan yöneticisiydi

   
  Hızlı ve etkili.
 • Şahin Vural

  Şahin Vural

  Software Developer

  15 Eylül 2013 tarihinde, Şahin Vural, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Yazılım konusunda iyi derecede tecrübeye sahip ve danışmanlık konusunda başarılı birisidir.
 • Doğan AYDOĞAN

  Doğan AYDOĞAN

  B2 Yazılım - Kurucu Ortak

  14 Eylül 2013 tarihinde, Doğan AYDOĞAN, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Kendisi yazılım şirketleri için satış konusunda eksiksiz bir profesyonel.
 • Ufuk Dilek

  Ufuk Dilek

  Uyumsoft şirketinde Sales Manager

  13 Eylül 2013 tarihinde, Ufuk Dilek, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat beyi Gebze Tubitak da vermiş olduğu eğitimde tanıdım. Son derece etkileyici bir sunu kabiliyeti ve gözlemlediğim kadarıyla üzerine almış olduğu görevi başarılı bir şekilde bitirme kabiliyeti ile kısa zamanda ben ve toplantıya katılan arkadaşlar arasında beğenildi ve takdirle karşılandı. Bu doğrultuda daha sonra kendisiyle tekrar görüşme fırsatım olduğunda Türkiye'de ve belki de dünyada ilk olan yazılım konuları ile ilgili olarak satış ve pazarlama kabiliyetlerinin firmalara kazandırılması, şahıslara bu konuda kariyer ve yön çizilmesi, ele aldığı büyük bir misyonu zorluklarına katlanarak Türkiye'de birçok üniversitede tanıtılması doğrusu beni çok etkiledi. Murat bey dürüst kişiliği ve başarılı bilgilendirme eğitimleri ile Türkiye de yerini kanıtlamış genç ,girişimci bir beyefendidir. Murat bey gibi kişilerin toplumumuzda daha fazla olması dileğimle. Ufuk Dilek
 • Sami Onur

  Sami Onur

  Artist, Designer

  4 Eylül 2013 tarihinde, Sami Onur, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Bey'in yapmış olduğu çalışmalar sektör için büyük bir ihtiyaç. Böyle bir işe cesaret etmek bile takdire şayan. Umarım hakettiği yeri bulur.
 • Ozan BEKTAŞ

  Ozan BEKTAŞ

  Slc Web Mühendisliği

  2 Eylül 2013 tarihinde, Ozan BEKTAŞ, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Uzman olduğunuzu düşündüğünüz bir konuda olsa da Murat beyin verdiği eğitimlerden birisine mutlaka katılın. Kısa sürede aldıklarınıza gerçekten şaşıracaksınız. Ekip olarak çokça eğitimine gittik ve rutin yaptığımız işlere bile farklı yorumlar getirmeyi öğrendik.
 • Onur Önder

  Onur Önder

  Business Development & Managing Partner at Bicentrix

  21 Ağustos 2013 tarihinde, Onur Önder, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat is a detail oriented and powerful manager. He knows very well how to communicate and manage his job. He founded Key Of Change to integrate different type of jobs and opportunities. He is experienced in sales effectiveness,project management and marketing. Enjoy your collaboration with Murat
 • Anıl Beyazoğlu

  Anıl Beyazoğlu

  Co - Founder & Managing Partner at KivaCRM

  21 Ağustos 2013 tarihinde, Anıl Beyazoğlu, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat bey, KEYOFCHANGE projesi ile sektörümüzün en önemli eksiğini kapatma konusunda önemli bir insiyatif almıştır. Bilgi ve tecrübesinin yanında yüksek enerjisi ile yazılım firmalarının satış süreçlerine ve başarılarına büyük katkılar sağlamaktadır.
 • Nilufer Yarbas

  Nilufer Yarbas

  Owner, Support Yazılım

  19 Ağustos 2013 tarihinde, Nilufer Yarbas, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  K.O.C. ve Murat Bey ile geçtiğimiz yıl birlikte çalışma fırsatı bulduk. Yaklaşık 6 ay süren çalışmamız hem iş ortaklığı açısından firmamıza, hem de kişisel olarak bizlere çok şey kattı. Dinamik, yaratıcı ve eğlenceli bir süreçti bizim için. Önümüzdeki dönemde debirlikte çalışacağız. Teşekkürler, başarılar...
 • İbrahim ŞAHİN

  İbrahim ŞAHİN

  PİR YAZILIM A.Ş. şirketinde CTO, Teknik Müdür, Kurucu Ortak

  16 Ağustos 2013 tarihinde, İbrahim ŞAHİN, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat bey'le yazılım pazarlama / satış konusunda şirketimize danışmanlık hizmeti verdiği sürede tanışma fırsatı buldum. Yazılım satış teknikleri eğitimlerinin ve şirketimizdeki pazarlama satış analizlerinin çok değerli olduğu düşüncesindeyim. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür eder, başarılar dilerim.
 • Cenk Ceyhun IŞIK

  Cenk Ceyhun IŞIK

  MIS Engineer, Business & Software Developer, Digital Transformation, Designer, Digital Marketing Director, Digital Sales

  15 Ağustos 2013 tarihinde, Cenk Ceyhun IŞIK, Murat O. ile birlikte farklı gruplarda çalıştı

   
  Murat'ın iş disiplinine ve analiz yeteneğine hayran olmuşumdur. Sürekli geliştiren, gelişen ve eğitici kişiliği ile etrafına yarar sağlayabilen nadir insanlardandır. Geniş bakış açısı ve mükemmel empati yeteneği ile ufkunuzu genişletiyor. Kendisi ile çalışırken inanılmaz keyif aldığımı söylemeden edemeyeceğim. İyi bir eğitmen, iyi bir insan ve mükemmel bir takım arkadaşı...
 • Orçun Eskiyörük

  Orçun Eskiyörük

  Kendi İşimde Çalışıyorum şirketinde E-Dönüşüm Uzmanı

  15 Ağustos 2013 tarihinde, Orçun Eskiyörük, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat bey'in yazılım satışları ve satış teknikleri konusunda verdiği seminerlere katılma fırsatı buldum. Kariyer hedeflemesi ve kariyer planlaması için çok değerli bilgiler verdi. İleride beraber çalışmak ve deneyimlerinden tekrar yararlanmak çok keyifli olacaktır.Teşekkürler
 • Veysi GÜNAY

  Veysi GÜNAY

  Oracle Database Administrator bei OPITZ CONSULTING Deutschland GmbH

  14 Ağustos 2013 tarihinde, Veysi GÜNAY, Murat O. ile birlikte farklı gruplarda çalıştı

   
  Murat bey, yaptigi proje calismalari ile bir cok kurum ve kuruluslarda ilgi odagi olmayi basarmistir. Ve stratejik hedefi gozden kaybetmeden bircok projelerede bizleri etkileyerek basarilarimiza katkida bulunun iyi bir yoneticidir.
 • Deniz ÇINAR

  Deniz ÇINAR

  Group Project Coordinator at CT Automotive

  14 Ağustos 2013 tarihinde, Deniz ÇINAR, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat beyin seminerine katılarak, sektöre ve kendinize olan bakış açınızı değiştirirsiniz. İnovatif bir yaklaşım ile, kendinizi ve sektörü keşfedersiniz. Ve bunu o kadar içten bir şekilde sağlar ki özel sektörde ihtiyacını fazlasıyla hissettiğimiz samimiyeti sizlere sunarak, performansınızı arttırır. Kısacası; en iyisini, en kısa sürede, mutlu olarak yapmanız konusunda yol göstericidir.
 • Taylan Güven

  Taylan Güven

  Lin Yazılım Danışmanlık şirketinde Genel Müdür

  14 Ağustos 2013 tarihinde, Taylan Güven, Murat O. ile birlikte farklı gruplarda çalıştı

   
  Murat Özanlar ile herhangi bir konuda sohbet ettiğinizde bile üçüncü dakikadan itibaren kendinizi gayet iyi hissetmeye başlarsınız. Konu Yazılım Sektörü ve Uzmanlık alanı Satış ve Pazarlama Teknikleri ise kritik noktalara sunduğu etkileyici çözümler ile memnuniyet yaşarsınız. Kısaca Murat Özanlar tanıştığınıza gerçekten memnun olacağınız bir kişi.
 • Akın Terzi

  Akın Terzi

  CADENAS Turkey - Managing Director, B2B, 3D electronic catalogues, ERP expert, Parts management, Technology Consulting

  14 Ağustos 2013 tarihinde, Akın Terzi, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Özanlar seminerine katılmak sektör bilginizi artırıp bakış açınızı değiştirir, Murat Özanlar ile sohbetiniz farkına varmadan beyin fırtınasına dönüşür, kısacası Murat Özanlar ile çalışmak işinizi hızlandırır !
 • Ahmet Alper Caliskan

  Ahmet Alper Caliskan

  BPM Proje Mühendisi

  14 Ağustos 2013 tarihinde, Ahmet Alper Caliskan, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Bey ile, tam da sektörde yazılım konusunda iyi satışçı eksikliğine odaklandığımız günlerde,"Yazılım Satış Süreçlerinizde İnovasyon" seminerinde tanıştık. Kendisinin sektörü bilen vizyonel duruşunun şirketimize ve sektörümüze çok fayda sağlayacağına inanıyorum.
 • Betül Gerek Köse

  Betül Gerek Köse

  Co - Founder, GM at Probiz Yazılım

  14 Ağustos 2013 tarihinde, Betül Gerek Köse, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  "Key Of Change" in Ankara seminerinde Murat beyi dinledikten sonra kendisiyle mutlaka tanışmamız ve birlikte çalışmamız gerektiğine karar verdik. Bir güne sığdırdığı yüksek enerjisi ve Yazılım Sektöründeki zorlu satış süreci tecrübelerinden edindiği bakış açımızı değiştirecek engin bilgilerini bizimle paylaşabilmesi için büyük bir heyecanla danışmanlık projemize başladık. Samimi, dürüst ve pozitif enerji dolu Murat bey ile çalışmamızın şirketimize ve bizlere çok yararlı olacağı kanaatindeyiz...
 • M.Cengiz Aday

  M.Cengiz Aday

  .

  14 Ağustos 2013 tarihinde, M.Cengiz Aday, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  "Key of Change" ve Murat Ozanlar Beyefendi, bu sektörde yapılması gerekenleri doğruları ile yapmak üzerine yola çıkmış nadir insanlardan biridir. Sıcak ve candan yaklaşımı, deneyimleri ile bizlere değişimin anahtarını verecek kişidir. Teşekkürler Murat Bey.
 • Pelin Özer

  Pelin Özer

  Account Manager

  14 Ağustos 2013 tarihinde, Pelin Özer, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Key of Change projesi sektör için büyük bir adım. Murat Bey özellikle bu işin derinine inmiş ve özel çözümler üretmiş bir girişimci. Yeteneklerini çok iyi kullanıyor. Seminerlerine katıldığınızda bunu çok iyi görüyorsunuz. Bir iletişim ustası. Bunun dışında karşılık beklemeden hem firmaları hem de işsiz gençleri bir araya getiriyor. Bu devirde böyle bir bakış açısına sahip olması ve cesaretinden dolayı tebrik ediyorum.
 • Serdar GÖĞÜŞOĞLU

  Serdar GÖĞÜŞOĞLU

  Hitsoft şirketinde SAP Sales Manager

  13 Ağustos 2013 tarihinde, Serdar GÖĞÜŞOĞLU, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Key of Change hareketinin önemini bundan 2 yıl sonra daha iyi kavrayacağımıza inancım tam. Murat bey Türk Yazılım sektörü için gerçekten çok kritik bir görev üsteniyor. Olaylara innovatif yaklaşımı, sürekli açık algısı, çalışkanlığı ve insan ilişkilerindeki samimiyeti ile danışmalığını yaptığı herkese mükemmel bir örnek teşkil ediyor. Her an her şeyden bir ders çıkarıp bunu insanlara aktarıyor. Ayrıca bu yazıyı okuyanlara da bir tavsiye; Murat beyin davranış biliminde de hatırı sayılır birikimi vardır. Ondan bir şeyler saklamak imkansıza yakın!!!
 • Mehtap BOSTANCI

  Mehtap BOSTANCI

  Neyasis Technology şirketinde Sales Manager

  13 Ağustos 2013 tarihinde, Murat O., Mehtap BOSTANCI adlı kişinin müşterisiydi

   
  "Key Of Change" gerçekten yazılım sektörünün değişim anahtarı. Teşekkürler Murat ÖZANLAR : ) Eminim hepimiz bu anahtara sahip olduğumuzda, bizim bakış açımızla birlikte sektörümüzde çok şey değişecek.
 • Ugur Eke

  Ugur Eke

  Başteknisyen / Tübitak

  12 Ağustos 2013 tarihinde, Ugur Eke, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Bey bu sektörün nabzını tutan yegane girişimcilerden biridir. Bir firma olarak hangi yazılımı almalıyım sorusuna cevap arıyorsanız Murat Bey ile kesinlikle görüşmelisiniz. Çok zor bir işi hedeflemiş fakat azmi ve bilgisi ile yazılım sektörünün eğitim ve danışmanlık markası olmaya adım adım ilerlemektedir. Sıcak, samimi ve doğal biridir. Yeni mezun ve girişimcilere karşılık beklemeksizin destek vererek örnek alınacak işlere imza atmıştır. Yolunuz açık olsun.
 • Savaş Özer

  Savaş Özer

  Managing Partner at Rasyonet Bilişim Teknolojileri

  12 Ağustos 2013 tarihinde, Savaş Özer, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Key of Change'in gerçekleştirmiş olduğu yazılım satış seminerleri ve girişimciler için verdiği destek gerçekten takdire şayan. Özellikle insan kaynakları konusunda sıkıntı yaşadığımız sektörümüze ışık tutuyor.Yapılan işin arkasında büyük bir emek var. Bir yazılım firması iseniz kesinlikle Murat Bey'e danışmalısınız. Bu işi çözmüş biri.
 • Burak Islam

  Burak Islam

  Account Manager - Egeria Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

  12 Ağustos 2013 tarihinde, Burak Islam, Murat O. ile birlikte farklı gruplarda çalıştı

   
  Satış her şirketin ürün ya da hizmetlerini daha geniş alana yaymak için yapacağı kaçınılmaz bir çalışmadır. Ancak bu çalışmayı kurallarına uygun yapmazsanız başladığınızdan daha da geride kendinizi bulabilirsiniz. Murat Bey'in uzun yıllar satış operasyonlarında kazandığı tecrübelerinden faydalanabileceğiniz Key of Change - Business Software Marketing/Sales Training and Consulting, satışa yönelik sizi bekleyen risklere karşı bir yol haritası oluşturmanızı sağlar. Ekibinize yeni bir satış personeli dahil etmeden önce şirketinize fayda sağlayacak bir danışmanlık hizmetidir.
 • Murat MUTLU

  Murat MUTLU

  Managing Partner - a2

  12 Ağustos 2013 tarihinde, Murat MUTLU, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Key Of Change ülkemiz yazılım sektöründe önemli bir boşluğu doldurmak adına Murat Ozanlar tarafından kurulmuştur. Murat Bey, satış süreçleri konusunda son derece değerli tecrübelere sahiptir ve bilgi birikimini her fırsatta paylaşmaya çalışmaktadır. Bu anlamda teknoparkalarda seminerler vermiş ve deneyimlerini yüzlerce kişiyle paylaşmıştır. Kendisi ile bir seminerinde tanıştık ve ardından şirketimizde bir analiz çalışması yaparak bizim için önemli tavsiyelerde bulundu. Tüm toplantılarımızda bu değerli tavsiyelerin faydasını görüyoruz. Teşekkürler Murat Bey.
 • Ayşe Özay

  Ayşe Özay

  Sales Manager, Key Accounts - itelligence TR

  24 Temmuz 2013 tarihinde, Murat O., Ayşe Özay adlı kişinin müşterisiydi

   
  Key of Change bilgi birikimi, vizyonu ve özgünlüğü ile farkını ortaya koyacak olan yazılım sektöründe satış, pazarlama ve danışmanlık konularında uzman bir danışmanlık şirketidir. Benim Key of Change ile tanışmam iş arama sürecimde gerçekleşti ve bu tanışma güzel bir fırsat ile karşılaşmama olanak sağladı. Bu süreç zarfında ayrıca Murat Bey’ in İTÜ Teknopark’ ta düzenlediği “Yazılım Satış Semineri”ne katılma fırsatım oldu. Daha önce katıldığım haftalarca süren satış eğitimlerine kıyasla daha kısa, daha güçlü bir akışa sahip, hem içerik hem de anlatım olarak çok iyi tasarlanmış yaratıcı bir işti. İşini bu derece “iyi” yapan Key of Change’ in yakın zamanda yaptığı yeni işlerle adından çok daha fazla söz ettireceğine içten inanıyorum.
 • Volkan BİLMİŞ

  Volkan BİLMİŞ

  Co-Founder at Kozamark Dijital

  18 Temmuz 2013 tarihinde, Volkan BİLMİŞ, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Yazılım sektörümüzün nasıl yaşadığını iyi analiz etmiştir. Ülkemizde, yazılım sektörünün özellikle satış, pazarlama ve süreç yönetimindeki zayıflığını fark etmiştir. Tespitlerinin ve çözüm önerilerinin tamamının altına imzamı atıyorum. Sektörümüz ve ülkemiz için önemli bir değerdir. Yolun açık olsun.
 • Emre Özgür İnce

  Emre Özgür İnce

  Founding Partner, Parola Bilgi Teknolojileri Danışmanlık Yazılım Eğitim San. ve Tic.Ltd.Şti.

  17 Temmuz 2013 tarihinde, Emre Özgür İnce, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Ozanlar ile kurucusu olduğu Key of Change şirketinin düzenlemiş olduğu "Yazılım Satış Teknikleri" seminerinde tanışmıştım. Seminerdeki sunumuyla, şirketimin yapısına uyarlayarak kullanabileceğim pratik ve yararlı bilgiler edindim. Satışlarını arttırmak isteyen bir bilişim/yazılım şirketinin, bu alanda bir profesyonel olan Murat Ozanlar ile mutlaka tanışması gerektiğini düşünüyorum.
 • Ertan Aktaş

  Ertan Aktaş

  Co-Founder/CEO at www.Freelyshout.com

  16 Temmuz 2013 tarihinde, Ertan Aktaş, Murat O. ile birlikte fakat farklı şirketlerde çalıştı

   
  Murat Bey, O kadar yoğun tempo çalışmasına rağmen, hiç tanımadığı kişilere bile bir karşılık, bir amaç gütmeden yardım etmeyi esirgemeyen birisidir. Bu kişiyi tanıdığınıza asla pişman olmazsınız. Teşekkürler Murat Bey.
 • Cihan Türkan

  Cihan Türkan

  Coldwell Banker Türkiye şirketinde Gayrimenkul Danışman

  16 Temmuz 2013 tarihinde, Cihan Türkan, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat Özanlar ile çalışmak hayat değiştirir. Oldukça bilgili, sektöre hakim, yılların deneyimi ve tecrübesi bulunan, her an çözüm üretibilen sıcak samimi, içten bir yöneticidir. Sırf kendisiyle çalışabilmek için hayattaki bazı planlarıızı kendisiyle tanıştıktan sonra değiştirebilirsiniz. Tecrübeyle sabittir. ;)
 • Abdurrahman Karaahmetoğlu

  Abdurrahman Karaahmetoğlu

  B2 Yazılım A.Ş. şirketinde Kurucu Ortak

  16 Temmuz 2013 tarihinde, Abdurrahman Karaahmetoğlu, Murat O. adlı kişinin müşterisiydi

   
  Murat Bey'i ilk kez kendi seminerinde dinledik ve seminerde verdiği bilgilerle değişimin mümkün olduğu sonucuna vardık. Kendisinden aldığımız danışmanlık hizmeti ile bir çok konuda çok daha kurumsal ve bilinçli ilerliyoruz. Kendisini başarılarından dolayı tebrik ediyorum.
site design & technology
SLC Web Mühendisliği
www.slc.com.tr